विप्लवको लाल पत्रले बिकृती हटाउने हिम्मत गरेकाे छ : नायिका थापा

काठमाडौं। चर्चित नायिका रेखा थापाले वि’प्लव नेतृत्वको नेकपाले भखरै जारी गरेकाे ला’ल पत्रलाइ समर्थन गरेकिछिन्।

नायिका थापाले सामाजिक सन्जाल फेसबुकमा स्टाटस लेख्दै भनेकि छिन् । ‘राजनीति भनेको हुनेखाने र पहुच हुनेको रमिता होइन, राजनीतिले देश र जमिनका मान्छे लाई केन्द्रमा राख्नु पर्छ ‘।

उनले वि’प्लव नेकपाले जारी गरेकाे लाल पत्रका १३ बुदालाइ आफ्नाे फेसबुक पेजमा नाेट गर्दै लेखेकि छिन्
‘मलाई पार्टी भन्दा देश धेरै ठुलो लाग्छ ।
बिक्रिती हटाउन हिम्मत गर्ने जो सुकै भये पनि तिनलाई धन्यवाद दिनु पर्छ’ ।

हेर्नुस् स्टाटस

राजनीति भनेको हुनेखाने र पहुच हुनेको रमिता होइन, राजनीतिले देश र जमिनका मान्छे लाई केन्द्रमा राख्नु पर्छ ।
मलाई पार्टी भन्दा देश धेरै ठुलो लाग्छ ।
बिक्रिती हटाउन हिम्मत गर्ने जो सुकै भये पनि तिनलाई धन्यवाद दिनु पर्छ । Thanks a lot 🙏

१. अरबौ कर छ’ली गर्ने लु’टेरा दुरसञ्चार प्रदायक कम्पनी एनसेलका सिम कार्ड र रिचार्ड कार्ड आयत–निर्यात बिक्री–वितरणमा प्रतिबन्ध गर्दै आम जनसमुदायमा प्रयोग नगर्न हाम्रो पार्टी विशेष अनुरोध गर्दछ ।

२. क’थित लघुबित्तीय संस्था र माइक्रोफाइनान्सका नाममा जनता लु’ट्ने र मा’र्ने सम्पूर्ण संस्थाहरुलाई प्रति’बन्ध गर्दै आमकिसान मजदुरलाइ ऋण (कर्जा) नतिर्न हार्दिक अपिलका साथै जनताको बचत रकम तुरुन्त स–सम्मान फिर्ता गर्न सम्बन्धित वित्तीय संस्थालाइ हाम्रो पार्टी चेता’वानीमूलक निर्दे’शन गर्दछ ।

३. लागु’औषध दु’व्र्यसनले समाजलाई दिनप्रतिदिन वि’कृत, वि’घटित र अप’राधिकरण पार्दै लगिरहेकाले लागुपदार्थको प्रयोग तथा बिक्री वितरण नगर्न नगराउन सबैमा हाम्रो पार्टी आग्रह गर्दछ ।

४. सोझा साझा जनतालाइ गरिबी, आ’र्थिक अभा’व, बेरोजगारी र अशिक्षाको फाइदा उठाउँदै विभिन्न प्रलोभन तथा झु’टो आश्वासन दिएर नेटवर्किङ व्यापारमा संलग्न गराइ ठग्ने गरेकोले त्यस्ता कम्पनीलाई आगामी दिनमा उक्त र’वै’या बन्द गरि विविध कारण सो कार्यमा लागेका दाजुभाई तथा दिदीबहिनीलाई उक्त कार्यमा संलग्न नहुन सुसूचित गर्दै सदस्य बनाउने नाममा असुलिएको सम्पूर्ण रकम क्षतिपूर्ति सहित फिर्ता गर्न सम्बन्धित निकायलाइ हाम्रो पार्टी निर्देश गर्दछ ।

५. मजबुरीमा पारेर वा परेर चर्को व्याजमा ऋण प्रवाह गरि बेघरबार बनाउने सुदखोर, मिटर–व्याजी, साहु–महाजनलाई यस्तो कार्य नगर्न र नगराउन चेतावनी दिनुका साथै जो–जस्को छि’नुवा पासका नाममा लिइएका घर जग्गा धन सम्पत्ती अवि’लम्ब फिर्ता गर्न र चर्को ब्या’जदरमा लिएको ऋण नतिर्न हाम्रो पार्टी सबैमा अनुरोध गर्दछ ।

६. कथित जनप्रतिनिधि भनिने द’ला’ल सत्ताका म’तियारका रुपमा केन्द्रदेखि स्थानीय सम्म क्रियाशील तिनका निर्माण कम्पनी, निर्माण सामाग्री र उनीहरुद्वारा निर्देशित उपभोक्ता समितिलाई तत्काल खा’रेज गर्न हाम्रो पार्टी सुसूचित गर्दछ ।

७. भारतीय नम्बर प्लेटका सवारी साधन तथा चल’चित्रमा पूर्णरुपमा रो’क लगाएको हाम्रो पार्टी घोषणा गर्दछ ।

८. का’लोब’जारी गर्ने, उपभोक्ता ठ’ग्ने, खोला–नाला तथा काठ चो’री–पै’ठारी, त’स्करी गर्ने लगायतका अ’वैध कार्य गर्ने क’थि’त उद्योगी, व्यापारी र समयमा काम सम्पन्न नगर्ने र गरे पनि गुणस्तरहीन काम गर्ने निर्माण व्यवसायीलाई बहि’स्कार गर्न हाम्रो पार्टी आम जनसमुदायमा हार्दिक अपिल गर्दछ ।

९. विभिन्न नाममा धर्म–स’स्कार, संस्कृ’ति र समा’जविरोधी, व्यापा’रिक प्रयोजनमा गरिने मेला–महोत्सव र महायज्ञ नगर्न र नगराउन सम्बन्धित निकायलाई हाम्रो पार्टी सुसूचित गर्दछ ।

१०. जन’स’त्ताको नी’ति नि’यम र अनु’मति बेगर संञलित एनजिओ तथा आइएनजिओलाई प्र’ति’बन्धि’त गरिएको छ ।

११.गुण्डा’गर्दी, जुवा’तास, जाँ’डरक्सी, बाल तथा बहु विवाह, यौ’न–व्य’भिचार, मानव त’स्क’र, ढुकु’टी लगायत सामाजिक अपराधका मुलकारक भएको हुँदा त्यस्ता कार्य नगर्न–नगराउन सबैमा हाम्रो पार्टी हार्दिक अनुरोध गर्दछ ।

१२. ज्या’नमारा विषालु रक्सी उत्पादन, बिक्री वितरण तथा उपभोग नगर्न–नगराउन हाम्रो पार्टी सुसूचित गर्दछ ।

१३. कृषि, पर्यावरणको खिलाप जग्गा जमिन खण्डिकरण गर्ने, शिक्षा र स्वास्थ्य जस्तो सेवाको क्षेत्रमा व्या’पारिकरण गर्ने, जनसेवाका काममा विलम्ब गर्ने कर्मचारी लगायतका भुमा’फिया, शैक्षिक मा’फिया, स्वास्थ्य मा’फिया कमिसनखोरलाई जनपरिषद्को केन्द्रीय नीतिअनुरुप जन’कार’वाही गरिने छ ।