माछा घाटीको वारपार भयपछि , माछा समातेर अस्पताल पुगे यी घाइते

इण्डोनेसियाको सुलावेसी प्रान्तको बुटोन गाउँका १६ बर्षीय मोहम्मद ईदुल नामक एक किशोरलाई एक माछाले हमला गरी सख्त घाइते बनाएको छ ।

माछाको हमला यति खतरनाक थियो कि उनको घाटी छेड्दै एक माछा घाटीको वारपार भएको थियो । र यसमा अझै रोचक चाहिँ माछाले घाटीको वारपार हुन गरी छेडेपछि स्वयम् ति किशोर माछा समातेरै अस्पताल पुगेका थिए । ईदुल आफ्ना साथीसहित माछा मार्न नजिकैको समुन्द्र किनारमा पुगेका थिए । यस दौरान उनीहरु डुगांबाट समुद्रमा आधा किलोमिटर भित्र पुगे । त्यतिकैमा अचानक ७५ सेन्टिमिटर लामो निडल माछाले ईदुलको घाटीमा हमला गर्‍यो । निडल माछाको चुच्चो मुख ईदुलको गर्धनको वारपार भयो ।

माछाले घाटी छेडेपछि आत्तिएका इदुलले माछा बाहिर निस्कन खोज्नु अघि नै उसको चुच्चो मुख समातेर साथीको सहयोगमा समुद्र किनार फर्किए । र तत्काल स्थानीय अस्पतालमा उपचारका लागी पुगे । तर उपचारको पर्याप्त साधन नभएको जनाउदै अस्पतालले ईदुललाई अर्को अस्पतालमा रेफर गरिदियो । एक अस्पतालबाट अर्को अस्पताल पुग्न इदुललाइ डेढ घण्टाको समय लागेको थियो । तर यत्तिका समयसम्म उनले माछा पक्रन भने छाडेनन् । अन्ततः चिकित्सकले शल्यक्रिया मार्फत माछालाई उनको गर्धनबाट निकालियो । हाल इदुलको अवस्था सुधारोन्मुख छ ।

ईदुलको गर्धन छेड्ने निडल माछाको तस्वीर अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल बनेको छ । यस अघि सन् २०१८ मा पनि निडल माछाले थाईल्याण्डमा एक नौसैनिकको गर्धनमा हमला गरेको थियो । जसका कारण ती नौसैनिकको मृत्यु भएको थियो ।