घरमा सुतिरहेको मेरो श्रीमानलाइ लगेर निर्मम ह’त्या गर्नेलाइ सभामुख बनाए

काठमाडौं। सत्तारुढ नेकपाले सभामुख पदमा सो पार्टीका नेता अग्नि सापकोटालाई उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरेको भए पनि काभ्रेका अर्जुन लामाकी पत्नी पूर्णिमाया लामाले दुःख व्यक्त गरेकी छन् । उनले सर्वोच्च अदालतमा आफ्ना पति मारिएको बारेमा मुद्दा रहे पनि वर्षौंदेखि पेशी सारेको सार्यै गरेर आफूलाई न्याय नदिइएको बताइन् ।

‘‘नेपालमा शक्ति भएपछि जे पनि हुँदो रहेछ, त्यसैले मैले न्या’य पाउन सकिनँ,’’ उनले भनिन। पेशी सरेको सर्यै गरेकाले धाउन नसकेर आफू केही समय जापानमा गएर बसेको र भर्खरै मात्रै फर्केको जनाउँदै भनिन्,‘‘मु’द्दाको काम मानव अधिकरवादी संस्था एड्भोकेसी फोरमका वकिलहरुले हेरिरहनु भएको छ । केही नलागेर म अहिले त्यस मु’द्दामा जानै नसक्ने अवस्थामा छु ।’’

अर्की द्व’न्द्व पी’डित सावित्री श्रेष्ठले पनि सत्तारुढ नेकपाको निर्णयबाट आ’क्रोश पोखिन् । उनले भनिन्,‘‘अर्जुन लामालाई खा’ल्डो खनेर पु’रेको अस्ति जस्तो लाग्छ। तर, त्यसको अ’भियोग लागेका मानिसलाई मु’द्दा नटुंगिँदै सभामुख भन्नुपर्ने अवस्था आउनु दुःख द कुरा हो ।’’ उनले बाह्रखरीसँगको कुराकानीमा भनेकी छिन- ‘‘साह्रै दुःख लागेको छ । यस्तो होला भन्ने लागेको थिएन । न्याय पाइन्छ भन्ने लागेको थियो तर पाइएन ।’’