‘तिम्ले छोडेका जिम्मेवारी पुरा गर्ने कोशिस गर्दैछु बाबु’

काठमाडौं। नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका छोरा प्रकाश दाहालको नि’ध’न भएको आज दुई वर्ष वितेको छ । दुई वर्ष अघि मंसिर ३ गते ह्दय’घा’तका कारण प्रकाशको नि’ध’न भएको थियो । संविधान जारी भएपछि २०७४ साल निर्वाचनमय बन्दै गर्दा प्रकाशको ह्य’दघा’तका कारण नि’ध’न भएको थियो । प्रचण्ड र प्रकाशकी पत्नी बिना निर्वाचनका लागि उम्मेदवार बनेका थिए । उनीहरु चुनावी माहोलमा होमिएको बेला यता काठमाडौंमा प्रकाशको नि’ध’न भएको थियो । नेताहरुले आ–आफ्नो उम्मेदवारी घोषणा गरिसकेका थिए । यही बेला पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र उनकी बुहारी विना मगर पनि प्रतिनिधिसभा सदस्यमा उम्मेदवारी दिएका थिए । प्रचण्ड परिवार चुनावमा होमिएको थियो ।

तर, यही बेला अचानक प्रचण्ड परिवार ब’ज्रपात भयो । २०७४ मंसिर ३ गते प्रचण्डका एक मात्र पुत्र प्रकाश दाहालको ह्द’यघा’तको कारण नि’ध’न भयो । मंगलबार प्रकाशको दोस्रो स्मृति दिवस मनाइएको छ । प्रकाशको सम्झनामा उनकी दुई दिदीहरुले सामाजिक सञ्जाल फेसबुक भावुक स्टाटस लेखेका छन् ।

प्रकाशकी दिदी गंगाले भाइको अभावबारे केही लेख्न नसक्ने भनेकी छन् । उनले भाइ प्रकाशले छाडेर गएको जिम्मेवारी पूरा गर्ने कोशिश गरिरहेको बताएकी छन् । फेसबुकमा गंगाले लेखेकी छन्, ‘बाबु कसरी लेखु तिम्रो अभावमा परिवारको अवस्था कस्तो छ, तिम्ले छोडेका जिम्मेवारी पुरा गर्ने कोशिस गर्दैछु बाबु ।’ यस्तै अर्की दिदी तथा भारतपुर महानगरकी मेयर रेणु दाहालले पनि फेसबुकबाट पनि भाइ प्रकाशप्रति श्रद्धाञ्जली अर्पण गरेकी छन् ।