सोनियाङ्मा मृ’त्यु प्रकरण : लाहुरेसंग विवाह गरेको दुई महिनामै श्रीमतीको मृ’त्यु, सिंगापुर प्रहरीले लियो श्रीमान बिरुद्द एक्सन

काठमाडौ । धरानमा विवाह गरेको दुई महिनामै युवतीको नि’धन भएको घटनाको अनुसन्धानको क्रममा घटनाले नयाँ मोड लिएको छ । श्रीमतिलाई अनुचित कार्य गरि दे’हत्याग गर्न बाध्य पारिएको घटनामा श्रीमान माथि मु’द्दा परेपछि सिंगापुर प्रहरीले नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखामा जानकारी मागेको छ ।

श्रीमतिको नेपालमा नि’धन हुँदा पनि श्रीमान २२ वर्षीय आइतराज माबो नेपाल फर्किएका छैनन् । उनको श्रीमति सोनियाङ्मा लिम्बूको विवाह गरेको दुई महिनामै नि’धन भएको हो । सोनिको माइती पक्षले उनको ज्यान लिएको आरोप लगाएका छन् । धरान उपमहानगरपालिका-११ बसोबास रहेका माबोको स्थायी घर झापा अर्जुनधारा नगरपालिका-४ हो।श्रीमती सोनियाङ्मा लिम्बूको दे”ह त्या’ग गर्न बाध्य पारेको मु’द्दामा अ’दालतले माबोविरूद्ध पक्राउ पूर्जी जारी गरेको थियो।

‘आफ्नो संगठनमा कार्यरत् नेपाली युवालाई अ’दालतले प’क्राउ पूर्जी जारी गरेपछि सिंगापुर प्रहरीले नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखालाई सोबारे सोधेको छ,’ सुनसरीका प्रहरी उपरीक्षक कमल थापाले भने, ‘मु’द्दा चलाउने निकाय इलाका प्रहरी कार्यालय धरानले इन्टरपोल शाखामा सो घटनाबारे जानकारी पठाइसकेको छ ।’ विवाह गरेको दुई महिना पछि नै श्रीमान् ले सम्बन्ध विच्छेद गर्न द’वा’व दिएका कारण सोनिले त्यस्तो निर्णय लिएको आशंका गरिएको छ ।

उनका श्रीमान्ले सिंगापुरमै बसेर म्यासेन्जर मार्फत सोनिका केटा साथीहरुसंग उनका बारेमा सोधखोज गर्ने र अनावश्यक संका गर्ने गरेका थिए । सोनिको साथीसंग म्यासेन्जरमा गरेको कुराकानी पनि सार्वजनिक भएका थिए । उक्त जानकारी पठाएपछि ती युवाले सिंगापुर प्रहरीमा आफ्नो फेसबुक एकाउन्ट ह्या’क गरी कसैले श्रीमतिसंग अरुले नै कुराकानी गरेको दावी गर्दै निवेदन दिएका छन् । उनको फेसवुक अकाउण्ड ह्या’क भए नभएको बारेमा पनि अनुसन्धान हुने प्रहरीले जनाएको छ ।