विद्युत महसुल नदिएपछि इमरान खानको कार्यालयको लाइन का’टियो

एजेन्सी। पाकिस्तान लामो समय देखि आर्थिक सं’कटसँग जु’झ्दै आइरहेको छ । यो बीचमा अहिले प्रधानमन्त्री कार्यलयले विद्युत महसुल नदिएको भन्दै लाइन का’टिएको खबर आएको छ । यो भन्दा पहिले पनि पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री इमरान खानको कार्यालयको एक भागको बिजुली बारम्बार कटौ’ती भइरहेको छ ।

उनीहरुले लामो समय देखि करोडौ महसुल नदिएको आरोप लगाइएको छ । इस्लामाबाद इलेक्ट्रिक आपूर्ति कम्पनी(आइइएससीओ)ले बुधवार यसलाई ध्यानमा राखी एक सूचना जारी गरेको छ । पाकिस्तानी मिडियाका अनुसार आइइएससीओलाई प्रधानमन्त्रीको सचिवालयले ४१ लाख पाकिस्तानी रुपैयाँ ति’र्न बाँकी छ ।

मिडिया स्रोतका अनुसार आइइएससीओले धेरै पटक जानकारी दिए पनि सचिवालयले बिजुली बिल ति’र्न सकेको छैन । यो स’मस्या सचिवालयको साथ लामो समय देखि भइरहेको छ । एक अधिकारीले भने, ‘बिलको भुक्तानी नभए हामी विद्युत् आपूर्ति ब’न्द गर्नेछौं ।’ तपाईलाई जानकारी दिउ कि विगत केही वर्षदेखि पाकिस्तानले बिजुलीको स’मस्याको सामना गरिरहेको छ । दक्षिण एसियामा, पाकिस्तानसँग विद्युतको अधिकतम स’मस्या छ ।