झारफुक गर्ने भन्दै महिलााई यौ’न शोषण र सुन,पैसा ठग्ने धामी र माता प’क्राउ

आफुहरु धामी झाँक्री भएको र झारफुक गरी भुतप्रेत तथा देउ देउता लागेर विरामी भएकाको उपचार गरिदिने भन्दै युवती माथि यौन शोषण तथा पैसा र सुन ठगी गरेको आरोपमा उदयपुर प्रहरीले गाईघाटबाट दुईजनालाई प’क्राउ गरेको छ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरका प्रहरी प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक भीमबहादुर दाहालका अनुसार त्रियुगा नगरपालिका वडा नं १० निवासी वर्ष ३९ को अर्जुन भन्ने चुडामणी श्रेष्ठ धामी र सोही ठाउँ निवासी माता वनेकी वर्ष ४५ की जुना राईलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । निजहरुले विगत १३ वर्षदेखि जुना राइकै घर भित्र धामी वस्ने मन्दिरको थान निर्माण गरी विरामी महिलाहरुलाई यौन शोषण गर्ने गरेको रहस्य खुलेपछि प्रहरीले निजहरुलाई प’क्राउ गरी कानुनी कारवाहि गर्न शुरु गरेको हो ।

जुना राईले आफ्नै घरभित्र स्थापना गरेको मन्दिरमा शिवजिको रुपमा उपचार गराइने र त्यस्को लागि विरामी महिलाहरु निर्वस्त्र भएर भित्र जानु पर्ने र भित्र गएपछि शिवजीको भेषमा निर्वस्त्र बसेका अर्जुन भन्ने चुडामणी श्रेष्ठले झारफुक गरेको नाटक गर्दै यौन शोषण गर्ने गरेको पीडितहरुबाट खुलेकोे प्रहरी उपरिक्षक दाहालले बताउनुभयो ।

पछिल्लो समय छिमेकी जिल्ला खोटाङ्का दुईजना युवती निजहरुले सञ्चालन गरेको घृणित धन्दाको सिकार भएपछि पीडितहरुको उजुरीका आधारमा प’क्राउ गरी बलात्कारको अभियोगमा मुद्दा दर्ता गरी कारवाहि प्रक्रिया अगाडि बढाइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरका सूचना अधिकारी समेत रहनुभएका प्रहरी नायव उपरिक्षक बेदप्रसाद गौतमले बताउनुभयो ।

उहाँका अनुसार विरामीहरुबाट शुरुमा एकलाख नगद र सुनको औठीसमेत लिने गरेको भन्नेसुन्नमा आएको तर कतैबाट जाहेरी नपरेकोले अरुपनि ठगिएको हुनसक्ने भएकोले निजहरुलाई प्रहरीको नियन्त्रणमा राखेर र थप अनुसन्धान भइरहेको उहाँले बताउनुभयो ।