‘जतिसुकै ठूलो नेता भएपनि भ्र’ष्टाचारमा संलग्न भए उन्मुक्ति दिन हुन्न’ – प्रकाशमान सिंह

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसका नेता एवम् पूर्वउपप्रधानमन्त्री प्रकाशमान सिंहले अहिले ठूला ठूला भ्र’ष्टाचार काण्ड भएको भन्दै त्यसको निष्पक्ष छानविनको माग गरेका छन् ।

काठमाडौँको नागार्जुन नगरपालिकाले सिउजाटारमा निर्माण गरेको ओपन फिटनेस पार्कको उद्घाटन गर्दै शनिबार उनले जतिसुकै ठूलो नेता भएपनि भ्र’ष्टाचारमा संलग्न भए उन्मुक्ति दिन नहुनेमा उनले जोड दिए । करिब दुई तिहाई बहुमत नजिकको वर्तमान सरकार सुशासन र शान्तिसुरक्षा दिन असफल भएको नेता सिंहले दाबी गरे ।

सरकार कोरोना महामारीको बेलामा पनि मेडिकल सामग्री खरिदमा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै सरकार भ्र’ष्टाचारमा लिप्त रहेको सिंहको भनाइ थियो । दिनानुदिन ब’लात्कार, महिला हिंसाका घटना बढेको भन्दै उनले सरकारले शान्ति सुरक्षा दिन पनि नसकेको बताए । यस्तै उनले सरकारले आफ्नो भूमिसमेत दाबी गर्न नसकेको बताए ।वर्तमान सरकारको परराष्ट्रनीति असन्तुलित देखिएको उनको भनाइ थियो ।

हुम्लामा नेपाली भूमि चीनले अतिक्रमण गरेकोबारे बुझ्न गएको सरकारी टोली नपुग्दै परराष्ट्रमन्त्रीसमेत रहेका सरकारका प्रवक्ताले भूमि मिचेकै छैन भनेर अपरिपक्व अभिव्यक्ति दिएको उनको भनाइ छ । त्यस्तै कार्यक्रममा नागार्जुन नगरपालिकाका मेयर मोहनबहादुर बस्नेतले स्युचाटारले प्रजातान्त्र स्थापनाका लागि कलंकीको मोर्चामा संघर्ष गर्दै बलिदान दिएको स्मरण गर्दै यो ठाउँमा नमूना विकास गर्ने बताए ।

जनआन्दोलनका उपलब्धि रक्षा गर्न पुनः स्युचाटारबाटै संकल्प गर्नुपर्ने बताए ।