प्रहरी हिरासतवाट रिहा भएपछि रवि राजनितिमा आउने, दाईले गरे यस्तो खुलासा

काठमाडौं। रवि लामिछानेका दाई वरिष्ट पत्रकार हरिशरण लामिछाने अनुसन्धान जुन कुरामा केन्द्रित छ घ*टनामा रवि लामिछानेलाई घ*टनाको केन्द्रबिन्दु बनाएर जबरजस्ती तान्न खोजेको आ*शंका आफुलाई लागेको उनले बताए । उनले काननी प्रकृयालाई आफुले प्रश्न गर्न नचाहेको बताए । तर घ*टनाको प्रकृति र सो घटनाले समाजमा पार्न सक्ने प्रभावलाई पनि हेर्नुपर्ने उनको भनाई छ ।

रविका दाजु हरिशरणले रविले सरकारी वकिलसंगको बयानका क्रममा भनेका केही कुरा पनि खुलाएका छन् । सरकारी वकिलसंग रविले पुडाशैनीले भिडियोमा भनेका ब्यक्तिहरुसंग पछिल्लो समय आफ्नो सम्पर्क समेत नभएको दावी गरेको हरिशरणले बताएका छन् । आवेशमा आएको र भावुक भएर रविको नाम लिइएको भएपनि सत्य के हो भन्ने कुरा बुझ्न नसकेपछि सत्यको नजिक भने पुग्न सकिने बताए । उनले ब्यक्तिको ब्यक्तित्व, उसको त्यो भन्दा अगाडीको पृष्ठभूमी र कानुनलाई सघाउँछौं भनेर भनिरहँदा पनि संचारगृहमै गएर पक्राउ गर्नु गलत भएको उनले बताए ।

उनले रविलाई हिरासतमा राखेपछि उत्पन्न परिस्थितिको जिम्मेवारी सरकारले नै लिनुपर्ने बताए । उनले प्रजातान्त्रिक अधिकार प्रयोग गरेर रविको समर्थनमा आएकाहरुलाई सरकारले गरेको दमन र राजनीतिक दलले गरेको टिप्पणीले नै अवस्था बिगारेको उनले बताए । उनले केही समय देखि रविले विभिन्न घ*टनाक्रम र डिलका कारण रवि आफै असुरक्षित रहेको बताए । उनले भ्रष्टाचार विरोधी गतिविधि, सरकारको वेथिती विरुद्ध गरेका सम्बोधनले रविलाई एउटा लोकपृयताको शिखरमा पुर्याएको उनले बताए । उनले अब राजनीतिकमा रवि आउन सक्ने समेत बताए ।

एउटा टेलिभिजन कार्यक्रम चलाउँदा सबै कुरा पुरा गर्न नसकिने भएकाले रवि राजनीतिमा आउन सक्ने उनको तर्क छ । आफ्नो बढ्दै गएको लोकपृयता र उनले उठाएका यस्ता मुद्धालाई निचोडमा पुर्याउन राजनीतिमा आउन सक्ने उनको भनाई छ । एउटा टेलिभिजन कार्यक्रम चलाएर त्यस्तो सबै उद्देश्य पुरा गर्न नसकिने भएकाले फराकिलो दायरा बढाउनुपर्ने र त्यो राजनीतिक हुनसक्ने हरिशरणको तर्क छ । त्यसैले उनी रवि राजनीतिमा आउन सक्ने बताए ।