छोरी जन्मने आशामा १३ जना छोरा ; अझै भन्छन्,`छोरी नजन्मेसम्म रोकिँदैनौं

अचम्मका दम्पती; छोरी जन्मने आशामा १३ जना छोरा जन्माईसके र अझै भन्छन्,`छोरी नजन्मेसम्म रोकिँदैनौं´ । शीर्षक पढ्दा अचम्म लाग्यो होला किनभने नेपाली समाजमा यसको ठिक विपरित हुन्छ ।

छोरा जन्माउने आशामा कुनै दम्पत्तीले ६-७ जना छोरीको जन्म दिएको घटना हाम्रा लागि साधारण हुन् तर यो घटना हाम्रो लागि रोचक त छ नै नेपाली समाजमा यस्तो घटना विरलै सुन्न पाइन्छ ।

ब्राजिलका एक दम्पत्तिले पछिल्लो २० वर्षदेखि लगातार छोरीको आशा गरेर बसेका छन् । यही आशाले उनीहरुलाई १३ छोराहरुको आमा–बुवा बनाएको छ । । यी दम्पत्तीका सबै छोराहरु १ महिनादेखि १८ वर्ष उमेर समूहका छन् । फुटबलका पारखी ४० वर्षीया यी छोराहरुका बुवाले आफ्ना सबै छोराहरुको नाम फुटबल खेलाडीहरुको राखेका छन् ।

इरिनुए र उनकी श्रीमती जूसिसिलेडीले छोरी नजन्माएसम्म आफूहरु नरोकिने बताएका छन् । श्रीमती पहिलो पटक गर्भवती भएदेखि नै इरिनुएले छोरी जन्मने आशा गरेका थिए । यी दम्पत्तीले छोरीको नाम पनि जुराइ सकेको बताएका छन् ।

यो सिलसिला १३ औं सन्तान भएपछि पनि जारी छ र दम्पत्तीका सबै छोरा´हरुको नाम अंग्रेजी अक्षर ‘आर’ बाट सुरु हुने दक्षिण अमेरिकी फुटबल खेलाडीहरुको नाममा राखेका छन् ।

यो सिलसिला १३ औं सन्तान भएपछि पनि जारी छ । दम्पत्तीका सबै छोराहरुको नाम अंग्रेजी अक्षर ‘आर’ बाट सुरु हुने दक्षिण अमेरिकी फुटबल खेलाडीहरुको नाममा राखेका छन् । दम्पत्तीले अघिल्लो महिना मात्र जन्मेका छोराको नाम ‘क्रिस्टियानो रोनाल्डो’ राखेका छन् ।