अर्बपतिका यी ६ छोरी

काठमाडौं। भारतमा अर्बपति व्यपारीका छोरीहरु पनि सफल हुदै गएका छन् । यहाँ हामीले अर्बपतिहरूका छोरीहरूबारे बताएका छौ जो आफ्ना बुबाहरूको जस्तै व्यापारमा अत्यन्त सफल छन्।

ईशा अम्बानी

मुकेश अम्बानी र नीता अम्बानीकी छोरी ईशा आज व्यवसाय जगतमा एक ठूलो नाम हो । ईशा अम्बानी जियो र रिलायन्स रिटेलका निर्देशक हुन्। ईशाले धेरै कलिलो उमेरमा आफ्नै चिनारी बनाइन्। सन् २०१५ मा ईशा अम्बानीको नाम फोर्ब्सको कम उमेरमा अर्बपति व्यपारी बन्ने महिलाको सूचीमा दोस्रो नम्बरमा थियो। त्यस्ते सन् २०१८ मा फोर्ब्सले उनलाई उत्तराधिकारीहरूको सूचीमा २ नम्बरमा राखेको थियो।

निशा गोदरेज

निशा गोदरेज कम्पनीको कार्यकारी निर्देशक र कम्पनीको इनोभेसन र रणनीति विभागका प्रमुख हुन्। निशाले अमेरिकाको वोस्र्टन स्कूलबाट बीएसई डिग्री हासिल गरेकी छन्। हार्वर्डबाट उनको एमबीए गरेकी छन्। निशाको कल्पेश मेहतासँग विवाह भएको हो। रोशनी ४२ बर्षकी भइन्।

अनन्या बिरला

आदित्य बिरला समूहका अध्यक्ष कुमार मंगलम बिरलाकी गायक-गीतकार छोरी अनन्या बिरला (अनन्या बिरला) केवल व्यवसायमा मात्र सीमित छैन । उनी फेसन र गाउँको पनि नाम कमाउँदैछिन्। उनले माइक्रो फाइनान्स फर्म ‘स्वतंत्र प्राइवेट लिमिटेड’ कम्पनी गठन गरेकी छन्, जुन २ राज्यमा फैलिएको छ। अनन्या लक्जरी उत्पादनका लागि ई-कमर्स कम्पनी कुरोकार्टको संस्थापक र सीईओ पनि हुन्।

रोशनी नाडर

रोशनी भारतीय अर्बपति शिव नाडरकी छोरी हुन् । उनी एचसीएल ग्रुपकी सीईओ हुन् । जुन धेरै ठूलो टेक कम्पनी हो । उनी ३७ बर्षकी भइन् । रोशनीले कम्पनी मात्र चलाउँदिनन् उनी शिव नादार फाउण्डेशनको शिक्षा अभियानमा समेत योगदान पुर्‍याउँछिन्।

मानसी किर्लोस्कर

मानसी उद्योगपति विक्रम र गीतांजलि किर्लोस्करकी छोरी हुन्। मानसी यात्रालाई धेरै मन पराउँछिन्। उनी प्राय: यात्राको बारेमा चर्चामा रहन्छिन्। उनी टोयोटा किर्लोस्कर एम्पायरकी एकमात्र मालिक हुन्। मानसी किर्लोस्करलाई भारतले संयुक्त राष्ट्र संघको पहिलो युवा व्यापार च्याम्पियन नियुक्त गरिएको छ।

वनिषा मित्तल

स्टील किंग लक्ष्मी मित्तलकी छोरी वनिषा मित्तलले लन्डनको बिजनेस स्कूलबाट व्यवस्थापनको अध्ययन गरेर पारिवारिक व्यवसायमा सामेल भइन् । उनी बुबाको कम्पनीको निर्देशकहरूको बोर्डमा छिन्।