सरिता गिरीलाई सांसद पदबाटै हटाइने !

काठमाडौं। समाजवादी पार्टीले सांसद सरिता गिरीमाथि कारबाही गर्ने भएको छ। सरकारले लिम्पियाधुरा, कालापानी र लिपुलेकसहितको अध्यावधिक नक्सा अनुसार निशानछापका लागि संविधान संशोधन प्रस्ताव गरेपछि गिरीले उक्त प्रस्ताव खरेजीको माग गर्दै अर्को संशोधन दर्ता गराइकी थिइन्।’

तर, समाजवादीले भने संविधान संशोधनका पक्षमा मतदान गर्ने निर्णय गरिसकेको छ। गिरीलाई आफ्नो संशोधन प्रस्ताव फिर्ता लिन समाजवादी पार्टीले निर्देशन दिएको थियो। पार्टीले प्रस्ताव फिर्ता नलिए कारबाही गर्ने चेता’वनी दिँदासमेत गिरीले अस्वीकार गरेकी छन्।

समाजवादी पार्टीसमेत एकीकरण भएर बनेको जनता समाजवादी पार्टीले संविधान संशोधनको पक्षमा मतदान गर्ने निर्णय गरिसकेको छ। समाजवादीका एक नेताले भने ‘अन्तिम समयसम्म पनि पार्टी ह्वीप नमाने गिरीलाई सांसद सदस्यबाटै हटाउने गरी सिफारिस गर्ने सम्भावना छ।’ अपराह्न १ बजे बोलाइएको संसद बैठकअघि समाजवादीको संसदीय दलको बैठक बस्दैछ।